EP Cargo rozšiřuje svou flotilu o zcela nové lokomotivy BOMBARDIER TRAXX AC

EP Cargo rozšiřuje svou flotilu o zcela nové lokomotivy BOMBARDIER TRAXX AC

5. únor, 2018

EP Cargo rozšiřuje svou flotilu o zcela nové lokomotivy BOMBARDIER TRAXX AC

 

Prosek, 31. ledna 2018 - EP Cargo, jedna z dceřiných společností EPH, a lídr v oblasti železniční technologie Bombardier Transportation podepsali smlouvu k dodávce zcela nových lokomotiv Bombardier TRAXX AC3. Lokomotivy budou využívány pro nákladní dopravu v Německu. Dodávka první lokomotivy je plánována na konec března 2018.

 

„Tato smlouva je prvním krokem v investičním programu EP Cargo, kterým plánujeme rozšířit naši flotilu lokomotiv. Poprvé koupí EP Cargo zcela nové AC lokomotivy, které budou provozovány v Německu. Plánujeme uvést do provozu tyto dvě nové lokomotivy TRAXX pro přepravu energosádrovce z naší elektrárny LEAG do města Stralsund." uvedl Rudiger Lorentz, výkonný ředitel EP Cargo DE.

 

Nejnovější generace lokomotiv z rodiny TRAXX od společnosti Bombardier se skládá z lokomotivy TRAXX AC3 (střídavý proud), TRAXX DC3 (stejnosměrný proud), TRAXX MS3 (více-systémová lokomotiva pro hlavní napájecí systémy v Evropě) a lokomotivy TRAXX Diesel Multi-Engine. Z pohledu provozovatele mají tyto lokomotivy mnoho výhod. Mimo jiné například nízké provozní náklady díky snížené spotřebě energie v závislosti na provozním zatížení a díky rekuperaci brzdné energie. Lokomotivy se budou vyrábět ve výrobním závodě Bombardier v Kasselu. Hrubé stavby vozových skříní se svařují v závodě ve Vratislavi v Polsku.

 

V současné době je v provozu jen v Německu a v České republice více než 1000 lokomotiv TRAXX. Lokomotivy TRAXX jsou považovány za nejúspěšnější lokomotivní platformu v Evropě s více než 2000 prodanými lokomotivami pro nákladní a osobní přepravu. Lokomotivy TRAXX vhodně doplní vozový park lokomotiv Siemens Vectron, které již vlastní společnost EP Cargo. Bombardier je lídrem na trhu moderních lokomotiv v České republice, kde již prodal 46 lokomotiv.

 

O společnosti EP Cargo:

EP Cargo je součástí skupiny EPH. Zajišťuje železniční dopravu hromadných substrátů pro skupinu EPH v rámci regionu. EP Cargo ročně přepraví po železnici více než 3,5 milionu tun uhlí a dalších materiálů a specializuje se na mezinárodní i vnitrostátní železniční dopravu hnědého a černého uhlí, vápenců, vápna a vápenného hydrátu, energosádrovce, popílků, stabilizátů a jiných forem vedlejších energetických produktů. Ve spolupráci se sesterskými firmami holdingu EPH zajišťuje komplexní dopravní obsluhu elektráren a průmyslových podniků v rámci České republiky, Německa a Polska. EP Cargo je licencovaným dopravcem v České republice.

 

O EPH:

Energetický a průmyslový holding (EPH) je vertikálně integrovaná energetická skupina, která vlastní a provozuje aktiva v České republice, na Slovensku, v Německu, v Polsku, v Itálii, ve Velké Británii a v Maďarsku. Skupina se skládá z více než 50 společností, které zaměstnávají téměř 25 000 lidí. EPH zaznamenal strmý růst prostřednictvím akvizic a organických projektů a za pomoci zkušeného manažerského týmu. Akcionáři EPH jsou Daniel Křetínský (94%) a vybraní manažeři EPH (6%).

 

 

Zpět na výpis

T +420 602 288 814

E info@epcargo.cz